1. شما به صورت مهمان به انجمن وارد شده ايد , براي نمايش همه قسمت هاي انجمن محدوديت نمايش خواهيد داشت!
    برای دسترسی کامل شما باید ثبت نام کنید. ثبت نام رایگان است و فقط چند دقیقه طول می کشد.
    اگر شما عضو انجمن هستید از اینجا وارد شوید

بستن اطلاعیه
بستن اطلاعیه
برای اطلاع از آخرین اخبار سایت و انجمن کانال تلگرام بازی تک را دنبال کنید , برای عضویت اینجا کلیک کنید.

ویژگیهای یک وب سایت فروشگاهی موفق

شروع موضوع توسط sinayekkebash ‏10/2/18 در انجمن آموزش و ترفندها

1. sinayekkebash

sinayekkebash تازه وارد

فروش اینترنتی از اواخر دهه 70 میلادی شروع به گسترش کرد و تا امروز طراحان تونستند به بایدها و نبایدهای فروش آنلاین دست پیدا کنند. استاندادها مشخص شده، کارایی اهمیت زیادی پیدا کرده و حالا دیگه مجبور هم نیستید که هزینه گزافی صرف ساخت سایت فروشگاهی کنید.
    اما با همه اینها هنوز جا برای پیشرفت وجود داره. فروش آنلاین تازه داره مراحل خردسالیشو میگذرونه و تا به بلوغ و رشد کامل برسه خیلی راه در پیش داره.
    من اخیرا بخاطر سفری که داشتم چندتایی خرید آنلاین انجام دادم و با دیدن سایتهای فروشگاهی مختلف به ذهنم رسید که برای خوانندگان محترم ونتو چند نکته رو از دید یک بازدیدکننده در مورد طراحی وب سایتهای فروشگاهی عرض کنم. امیدوارم این نکته ها مختصر براتون مفید واقع بشه و با ونتو همراه شوید.
    1- به من بگید کجا هستم

هر وقت کاربر میخواد در فروشگاهی که فهرست صفحاتش به جز دسته های اصلی، هر کدوم چند دسته فرعی هم دارند، مسیریابی کنه باید بهش نشون بدید که در هر لحظه در کدوم زیرشاخه قرار داره و دقیقا کجای سایته. به این صورت که اول دسته اصلی رو نام ببرید و بعد به ترتیب دسته های فرعی تا برسید به همون زیرشاخه ای که کاربر حضور داره (مثلا صفحه اصلی>لباس زنانه>مانتو).
    2- امکان محدود کردن گزینه های انتخابمو فراهم کنید

وقتی کاربر از فهرست مطالب سایت یک شاخه رو انتخاب کرده و حالا میخواد در اون شاخه، محصولات مد نظرشو محدودتر کنه (مثلا رنگ و جنس مانتو رو مشخص کنه)، بهش این امکان رو بدید. اینطوری بهتر از اینه که مجبور بشه چند بار دکمه back رو بزنه و خصوصیات تک تک محصولات رو مشاهده کنه.
    3- اجازه بدید بتونم محصولات رو به هر ترتیبی که میخوام مرتب کنم

معمولا در فروشگاههای مختلف بر اساس قیمت از زیاد به کم و از کم به زیاد این امکان وجود داره. میشه بر اساس "پرفروشترینها" و "ویژگیها"، یا از جدیدترین به محصولات قدیمی هم امکان فیلتر شدن محصولات رو فراهم کرد. دقت کنید اگر میخواهید بر اساس یک ویژگی محصولات رو فیلتر کنید باید محصولاتتون قابلیتشو داشته باشند و دارای اون ویژگی باشند.
    4- محصولات رو به من نشون بده

بهتره که امکان مشاهده همه محصولات رو در یک صفحه فراهم کنید، مگر اینکه تعداد محصولات یک دسته خیلی زیاد باشه مثلا 200 محصول از یک نوع داشته باشید. کاری کنید که هم زمان لود صفحه طولانی نشه و هم محصولات غیرمرتبط نمایش داده نشن.

منتظر خبر های خوبی در زمینه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. باشید...

برچسب ها: